| Valmistaja | Tamron, Canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/2.8 |
| Linssin polttoväli | 90mm |
| Suurennus | 1:1 |
| Rakenne | 14 elementtiä 11 ryhmässä |
| Suodinkierteet | 58 mm |
| Tuotekuvaus | Tamron SP AF 90/2.8 Di -objektiivi on varustettu Tamronin VC-kuvanvakaajalla, Ultra Sonic-tarkennusmoottorilla ja lisäksi objektiivin rakenne on täysin säänkestävä. Objektiivin sisäinen tarkennusmekanismi pääsee oikeuksiinsa erityisesti juuri makrokuvauksessa. Objektiivin ominaisuudet on suunniteltu yhtälailla sekä täyden kennon että APS-C -kennon järjestelmäkameroille Kaikilla rekisteröidyillä Tamron objektiiveilla 5 vuoden takuu!(Tuote tulee rekisteröidä kahden kuukauden sisällä ostopäivästä.) Lisätietoa takuun rekisteröimisestä TÄÄLTÄ., Tamron SP AF 90/2.8 Di -objektiivi on varustettu Tamronin VC-kuvanvakaajalla, Ultra Sonic-tarkennusmoottorilla ja lisäksi objektiivin rakenne on täysin säänkestävä. Objektiivin sisäinen tarkennusmekanismi pääsee oikeuksiinsa erityisesti juuri makrokuvauksessa. Objektiivin ominaisuudet on suunniteltu yhtälailla sekä FX-kennon että DX-kennon järjestelmäkameroille Kaikilla rekisteröidyillä Tamron objektiiveilla 5 vuoden takuu!(Tuote tulee rekisteröidä kahden kuukauden sisällä ostopäivästä.) Lisätietoa takuun rekisteröimisestä TÄÄLTÄ. |
| Mitat | |
| Paino | 550 g |
| Pituus | 122,9 mm |
| Halkaisija | 76,4 mm |
| Ominaisuudet | |
| VC (Vibration Compensation) | On |
| Objektiivin tyyppi | |
| Zoom tele | On |