| Valmistaja | TechniSat |
| Virittimien määrä | 1 kpl |
| Liitännät | |
| USB | On |
| HDMI-liitinten määrä | 1 |
| Mitat | |
| Leveys | 115 mm |
| Korkeus | 35 mm |
| Syvyys | 110 mm |
| Paino | 0,1 kg |
| Virrankäyttö (valmiustila) | |
| Maksimi | 7 W |
| Käyttövalikkokielet | |
| Englanti | On |
| Kuvasuhde | |
| 16:9 | On |
| 4:3 | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Valkoinen | On |