| Valmistaja | Thecus |
| Tekstipohjainen näyttö | On |
| Maksimi kiintolevyjen määrä | 5 |
| Kiintolevyjen määrä | 0 |
| RAID tasot | 0, 1, 5, 6,10, JBOD |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Ohjelmamuisti DRAM | 2 048 Mt |
| Suoritin | Intel® Atom™ D525 |
| Koko | 3,5 tuumaa |
| Kapasiteetti | 0 Gt |
| Liitännät | |
| eSATA (isäntä) | On |
| Ethernet | On |
| USB 2.0 (isäntä) | On |
| Jäähdytys | |
| Lämpöohjattu | On |
| Tuuletin | On |
| Palvelinominaisuudet | |
| Varmuuskopiointipalvelin | On |
| Tulostinpalvelin | On |
| FTP-palvelin | On |
| Tiedostopalvelin | On |
| BitTorrent | On |
| iTunes-palvelin | On |
| UPnP | On |
| Mediaominaisuudet | |
| Liitännät | HDMI-lähtö |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Mitat | |
| Korkeus | 230 mm |
| Pituus | 240 mm |
| Leveys | 190 mm |