| Valmistaja | TomTom |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 8 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 125,3 mm |
| Korkeus | 82,6 mm |
| Syvyys | 23,8 mm |
| Paino | 167 g |
| Näyttö | |
| Koko | 4,3 tuumaa |
| Resoluutio (leveys) | 480 px |
| Resoluutio (korkeus) | 272 px |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Ajo-ohjeet | |
| Kielivaihtoehdot | Suomenkielinen, Ruotsinkielinen, Englanninkielinen |
| Puhuttu | On |
| Käyttötarkoitus | |
| Auto / Liikenne | On |