| Valmistaja | Toshiba |
| Kapasiteetti | 1 000 Gt |
| Koko | 2,5 tuumaa |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tuotekuvaus | Toshiban Canvio Basics on nopea, mutkaton ja tyylikäs ulkoinen 1 TB kovalevy tiedostojen varmuuskopiointiin ja siirtämiseen. Tiedostojen siirtäminen kovalevylle ja takaisin tietokoneelle onnistuu huippunopeasti USB 3.0-liitännän ansiosta, etkä tarvitse erillisiä ohjelmistoasennuksia Windows-koneiden kanssa, joten pääset heti tositoimiin. Mattamustilla kuorilla varustettu kompakti ulkoinen kovalevy kulkee helposti mukana ja on muotoilultaan hillityn tyylikäs. Canvio Basicsin kanssa varmuuskopiosi ovat visusti turvassa ja nopeasti palautettavissa. |
| Kategorian/tuotteen pagetitle | Toshiba Canvio Basics (1 TB, USB 3.0), ulkoinen kovalevy |
| Kategorian/tuotteen metadescrip | Tosiban Canvio Basics on päältä pieni ja sisältä tilava huippunopealla USB 3.0-liitännällä varustettu ulkoinen kovalevy varmuuskopioillesi. |
| Mitat | |
| Pituus | 119 mm |
| Leveys | 79 mm |
| Korkeus | 15 mm |
| Paino | 230 g |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Liitännät | |
| USB 3.0 | On |