| Valmistaja | TP-Link |
| Testivoittaja (julkaisu, nro/vuosi, palkinto, url) | KotiMikro, 17/2015, Suosittelemme, http://www.kotimikro.fi |
| Modeemi | |
| 3G | On |
| GPRS | On |
| EDGE | On |
| HSDPA | On |
| UMTS | On |
| 4G | On |
| Mitat | |
| Leveys | 106 mm |
| Korkeus | 16 mm |
| Syvyys | 66 mm |
| WLAN | |
| Sisäinen antenni | On |
| IEEE 802.11a | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |