| Valmistaja | TP-Link |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Käyttöohje | Linkki |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 1 Mpx |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 720 px |
| Kuvakulma | 113° |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Lisätieto | Android 3.0 tai uudempi, iOS 7.0 tai uudempi |
| Mitat | |
| Leveys | 75,7 mm |
| Korkeus | 134,6 mm |
| Syvyys | 68,4 mm |
| WLAN | |
| Sisäinen antenni | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 (isäntä) | On |