| Valmistaja | TP-Link |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Käyttöohje | Linkki |
| Mitat | |
| Leveys | 73 mm |
| Korkeus | 30 mm |
| Syvyys | 65 mm |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| OS X 10.4 Tiger | On |
| OS X 10.3 Panther | On |
| Linux | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| RJ-45 | On |