| Valmistaja | TP-Link |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Testivoittaja (julkaisu, nro/vuosi, palkinto, url) | KotiMikro, 08/2013, Suosittelemme, http://www.kotimikro.fi |
| Mitat | |
| Leveys | 75,2 mm |
| Korkeus | 110 mm |
| Syvyys | 65,8 mm |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10/1000 |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| WLAN | |
| Antennien lukumäärä | 2 |
| Sisäinen antenni | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |