| Valmistaja | TP-Link |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mitat | |
| Leveys | 133 mm |
| Pituus | 121 mm |
| Korkeus | 22 mm |
| WLAN | |
| Antennien lukumäärä | 2 |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |
| MAC (Media Access Control) | On |