| Valmistaja | Transcend |
| Kapasiteetti | 64 Gt |
| Koko | 2,5 tuumaa |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Lukunopeus | 119 Mt/s |
| Kirjoitusnopeus | 67 Mt/s |
| Muistin tyyppi | MLC |
| S.M.A.R.T. | On |
| SSD | On |
| Mitat | |
| Leveys | 69,85 mm |
| Korkeus | 7,4 mm |
| Syvyys | 100,3 mm |
| Paino | 55 g |
| Liitettävyys | |
| IDE | On |