| Valmistaja | Tunturi |
| Näyttö | 5.5 Inch Monochrome LCD |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Harjoitusohjelmien määrä | 3 |
| Siirtopyörät | On |
| Mitat | |
| Paino | 55,7 kg |
| Leveys | 67 cm |
| Korkeus | 164 cm |
| Mittaritoiminnot | |
| Sykemittaus kämmenantureilla | On |
| Energiankulutuksen mittaus | On |
| Ajan mittaus | On |
| Matkan mittaus | On |